دوشنبه

آخرین به روز رسانی %1:%ژولای:%th %p

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

مترجم سایت

Persian Arabic English

اطلاع رسانی

- امکانات جدید سایت به زودی
- مشکل سرعت سایت برطرف شد.
- در صورتی که مطلب مورد نظر خود را نیافتید ما را از طریق فرم تماس با ما باخبر سازید تا آن را برایتان فراهم کنیم.
- با توجه به تغییر پیش شماره های شهرستان کاشان، شماره تلفن مرکز پزشکی-پرستاری و آمبولانس الـزهـــرا کاشان از 4465060-0361 به 55465060-031 تغییر یافت.
- با نظر دادن خود در مورد سایت و مطالب و شرکت کردن در نظرسنجی، ما را در به روز رسانی هرچه بهتر سایت یاری رسانید.

داروها

گلوکزامین و کندرویتین غضروفی نمی سازند

در سال های اخیر مصرف مکمل های غذایی مثل گلوکزامین و کندروآیتین سولفات در بین مردم رواج زیادی پیدا کرده و بصورت تجارت پرسودی برای شرکت های دارویی درآمده است. این مکمل های غذایی در داروخانه ها بدون نسخه پزشک در دسترس بیماران وجود دارند. بسیاری از افراد، این مواد را داروهای غضروف ساز می نامند و مصرف آن را توجیه و ترغیب می کنند. اما این مواد تا چه حد تاثیری را که ادعا می شود بر جای می گذارند و تا چه حد می توانند مفید باشند؟

ادامه مطلب: گلوکزامین و کندرویتین غضروفی نمی سازند

داروهای ملین برای رفع یبوست

اگر شما تا کنون ناراحتی ناشی از یبوست را تجربه کرده باشید، ممکن است به فکر استفاده از ملین ها افتاده باشید. میزان حرکات طبیعی روده، از سه بار در روز تا دو بار در هفته متغیر است.

ادامه مطلب: داروهای ملین برای رفع یبوست

داروی غضروف ساز وجود ندارد

دارویی تا کنون یافت نشده که بتواند غضروف آسیب دیده را ترمیم کند و یا غضروف جدید بسازد و یا بتواند مانع از خراب شدن غضروف شود.این روزها درباره آسیب‌های غضروفی و داروهایی که در داروخانه‌ها به اسم غضروف ساز وجود دارد و بی‌نسخه هم می‌توان آنها را تهیه کرد، زیاد می‌شنویم.

ادامه مطلب: داروی غضروف ساز وجود ندارد

15 توصیه به روزه دارانی که دارو مصرف می کنند

قطع ناگهانی برخی از داروها به واسطه روزه‌داری بسیار خطرناک است. بیماران درباره قطع داروها و نحوه استفاده آنها در ماه مبارک رمضان، با پزشک و یا داروساز خود مشورت نماید.

ادامه مطلب: 15 توصیه به روزه دارانی که دارو مصرف می کنند

9 تا از اعتیادآورترین داروها (2)

خیلی از داروهای اعتیادآور داروهایی هستند که به صورت قانونی در دسترس مردم قرار دارند و مصرف آنها غیر قانونی نیست. داروهایی که حتی بیمه هم به آنها تعلق می گیرد و با نسخه و بی نسخه به مردم فروخته می شوند.

ادامه مطلب: 9 تا از اعتیادآورترین داروها (2)

زیر مجموعه ها

موقعیت شما: صفحه اصلی دارو ها